Węże i przewody metalowe
stalowe, w oplocie stalowym

Węże metalowe
Węże i przewody metalowe ze stali nierdzewnej stanowią najważniejszą alternatywę dla połączeń stałych rurowych wszędzie tam, gdzie najwygodniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie połączeń giętkich rurowych.

Rozwiązanie takie oprócz wygody w aplikacji, daje dodatkową korzyść w postaci częściowej lub całościowej kompensacji drgań lub nieosiowości instalacji. Węże stalowe są przygotowane na bardzo niskie i bardzo wysokie temperatury – pozostają skuteczne w zakresie temp. od ­ -200 °C do +600 °C.

Posiadając 20-letnie doświadczenie w zakresie produkcji węży metalowych w oplocie stalowym i kompensatorów możemy sprostać każdemu zamówieniu w zakresie oferowanych produktów, nie wyłączając skomplikowanych konstrukcyjnie rozwiązań takich jak „wąż w wężu” mających zastosowanie w procesach technologicznie wymagających tzw. wymiennika ciepła ze stali nierdzewnej („wymiennik ciepła w przeciwprądzie”).

Węże i przewody metalowe ze względu na budowę dzielimy na:

W wężach i przewodach metalowych standardowo można stosować 1 lub 2 oploty stalowe, które bezpośrednio wpływają na wysokość nominalnego ciśnienia pracy. W przypadku konieczności osiągnięcia wyższych temperatur pracy stosujemy specjalną konstrukcję, gdzie wąż metalowy ma 3 oploty zewnętrzne.

Wąż metalowy - annular hose  Wąż metalowy - helical hose


Podział przewodów / węży metalowych, stalowych i armatura do węży:

Węże metalowe
Przewody metalowe, węże stalowe standardowe, elastyczne i w wersji ciężkiej
Węże metalowe są najczęściej dostarczane jako pospawane z armaturą i po testach ciśnieniowych jako gotowe przewody metalowe. Standardowo węże pracują w zakresie temperatur od ­ -200 °C do +600 °C. W naszej ofercie znajdują się węże metalowe o dużej elastyczności, węże standardowe oraz węże ciężkie. Węże mogą posiadać 1, 2 lub 3 oploty stalowe lub być w wersji bez oplotu.
… więcej informacji

Węże metalowe specjalnego zastosowania
Węże metalowe – przewody specjalnego zastosowania
Oferujemy węże specjalnego zastosowania. W tym przewody wykonane na bazie węża metalowego w oplocie metalowym z wewnętrzną wkładką PTFE, węże metalowe charakteryzujące się podwójnym oplotem (wewnętrznym i zewnętrznym), a także węże specjalne wysokociśnieniowe.
… więcej informacji

Armatura do węży metalowych
Końcówki przewodów metalowych, armatura do węży
Oferujemy między innymi armaturę na gwintach calowych, króćce, kołnierze DIN, śrubunek stalowy, adaptory stalowe, kołnierze SAE, trójniki, redukcje, złącza Perrot, złącza do rur pod pierścienie zacinające oraz innego typu armaturę przyłączeniową.
… więcej informacji