Armatura przyłączeniowa do węży

Produkujemy wiele podstawowych zakończeń do węży w oparciu o podział wg DIN lub ISO. Oferujemy różnego rodzaju złącza przemysłowe. Armatura do węży: gwinty calowe i metryczne, śrubunek stalowy, króćce, kołnierze DIN, ANSI, ISO. Produkujemy adaptory, trójniki, złączki. 

Armatura przyłączeniowa - podział na inne złącza, kołnierze SAE, gwinty calowe, gwinty metryczne, króćce, kołnierze oraz podział na armaturę do węży hydraulicznych, hydraulicznych i metalowych oraz tylko metalowych

Z uwagi na powyższe rozróżnienie armaturę przyłączeniową dzielimy na wysokociśnieniową i niskociśnieniową. Poniżej podajemy główne kategorie podziału dla typowej armatury przyłączeniowej stosowanej powszechnie jako zakończenia węży:

Armatura do węży przemysłowychArmatura do węży przemysłowych – dane techniczne


Armatura do spawania do węży:

Szkic techniczny gwinta calowego
Armatura – gwinty calowe

Armatura do węży – gwinty calowe DKR, AGR, DKRF, AGN, DKJ, AGJ, ORFS.  Końcówki do węży oparte na gwincie calowym BSP lub NPT

…więcej informacji


Szkic techniczny gwinta metrycznego
Armatura – gwinty metryczne

Armatura do węży –  gwinty metryczne DKL, CEL, DKOS, CES, DKM. Końcówki do węzy oparte na gwincie metrycznym lekkim i cięzkim.

…więcej informacji


Szkic techniczny króćca
Króćce: króciec lekki BEL i ciężki BES

W wężach hydraulicznych rozróżnia się dwa typy króćców – króciec lekki BEL i króciec ciężki BES – które są stosowane w połączeniu z tzw. pierścieniem zacinającym i nakrętką.

…więcej informacji


Szkic techniczny kołnierza
Kołnierze DIN i kołnierze ANSI

Oferujemy kołnierze wykonane ze stali nierdzewnej oraz kołnierze wykonane ze stali zwykłej (czarnej) DIN i ANSI.

…więcej informacji


Szkic techniczny śrubunku
Śrubunek stalowy, mosiężny, nierdzewny – dwuzłączka stalowa

W ofercie Hosemann Polska znajdują się między innymi: śrubunek mosiężny, śrubunek żeliwny do wody i do gazu, śrubunek nierdzewny, stalowa dwuzłączka nierdzewna …

…więcej informacji


Szkic techniczny adaptora
Adaptory stalowe, nyple, redukcja i króćce do spawania

Adaptory stalowe umożliwiają łączenie armatury na wężach gdy gwinty nie są takie same. Najczęściej adaptor w połączeniu z nakrętką na wężu stosowany jest zamiennie ze śrubunkiem.

…więcej informacji


Kołnierze SAE
SFL – kołnierz SAE 3000 PSI i SFS – kołnierz SAE 6000 PSI

Kołnierze SAE 3000 Psi – SFL i kołnierze SAE 6000 Psi – SFS występują w wersji do spawania, w wersji nagwintowanej oraz jako standardowe końcówki do węży gumowych.

Dostępność wykonania stal nierdzewna i stal ocynkowana rozmiary do 4 cali

…więcej informacji


Kilka rodzajów złączy przemysłowych
Trójniki, kolanka hamburskie, Eurozłącza, złącze kłowe, suchoodcinające i Camlock

W tej kategorii znajdują się różnego rodzaju złącza (w tym Eurozłącze, złącza kłowe, złącza suchoodcinające i złącza Camlock), kolanka hamburskie, trójniki ze stali, a także Perrot Couplings.

…więcej informacji


Złącze Perrot / Cardan
Złącze Perrot / złącze Cardan

W ofercie firmy Hosemann Polska znajdują się między innymi złącza przemysłowe – złącze Perrot, złącze Cardan. Wykonanie ze stali ocynkowanej oraz ze stali nierdzewnej.

…więcej informacji


Złącze do rur pod pierścienie zacinające
Złącza do rur pod pierścienie zacinające

Oferujemy złączki ze stali nierdzewnej do rur z uszczelką dedykowane do rur oraz końcówki ze stali nierdzewnej pod pierścień zacinający na rury precyzyjne.

…więcej informacji