Kompensatory PTFE

Kompensatory gumowe z wkładkami PTFE
Kompensatory z PTFE to produkt, który nasza firma wytwarza już od wielu lat. Są to kompensatory metalowe z wkładką PTFE (charakteryzuje je duża niezawodność oraz ponadprzeciętnie długi czas pracy), kompensatory gumowe z wkładką PTFE lub kompensatory w całości wykonane z mieszków PTFE (tzw. kompensatory PTFE czasem nazywane są potocznie jako kompensatory teflonowe, wiąże się to z historyczną przynależnością wynalazku PTFE przez firmę DuPoint).

Metalowe kompensatory PTFE warto zastosować w sytuacji, w której potrzebna jest bardzo wysoka odporność na temperaturę pracy. Tego typu kompensator może osiągnąć temperaturę nawet do +1050 °C. Gumowe kompensatory PTFE to niższa cena i większa ilość cykli, ale nadają się do pracy w niższych temperaturach.

Kompensatory PTFE teflonoweKompensatory PTFE firmy HOSEMANN

Firmę Hosemann cechuje duża elastyczność w podejściu do procesu produkcji. W związku z tym możemy wykonać kompensatory PTFE pod konkretny wymiar. Dostosowujemy się do potrzeb Klienta związanych z danym projektem. Mamy w tym już spore doświadczenie – tego typu zlecenia wykraczające poza standard nie są dla naszej firmy niczym nowym.

Mimo, że kompensatory PTFE (zarówno kompensator metalowy jak i kompensator gumowy) produkujemy w bardzo wysokim standardzie, staramy się zadbać o to, aby ich ceny były akceptowalne. Zapraszamy do kontaktu – doradzimy najlepsze rozwiązanie dla danego projektu i wycenimy konkretne zamówienie.