Przewody i węże metalowe
z podwójnym oplotem – wersja ciężka

Przewody i węże metalowe z podwójnym oplotem w wersji ciężkiej  produkujemy do pracy przy wysokich ciśnieniach. Przewody metalowe w wersji ciężkiej po pospawaniu są znacznie sztywniejsze niż węże wyprodukowane w wersji standardowej. Metalowy wąż w wersji ciężkiej posiada zwiększoną grubość ścianki części elastycznej oraz podwójny oplot zewnętrzny, dlatego jest bardzo dobry do pracy w wysokich ciśnieniach. Węże z dwoma oplotami wytrzymują wyższe ciśnienia pracy niż węże z cieńszą ścianką.  Stosowanie pogrubionych ścianek harmonijki wewnętrznej oraz podwójny oplot przekłada się na wysokie ciśnienia pracy tego typu węży. Węże metalowe w wersji ciężkiej stosujemy przede wszystkim przy bardzo trudnych i odpowiedzialnych aplikacjach i do pracy w wysokich ciśnieniach.  Zazwyczaj występuje wówczas pogrubiona ścianka mieszków i podwójny oplot stalowy na wężu jako dodatkowe wzmocnienie. Niestety zastosowanie podwójnego oplotu znacznie ogranicza promień gięcia oraz elastyczność.

Węże metalowe
Przewód metalowy ze stali nierdzewnej z podwójnym oplotem produkuje się łącząc dwa oploty i wąż poprzez spawanie do niego wymaganej armatury wg zlecenia jak na załączonym zdjęciu,

Metalowe węże w wersji ciężkiej są mniej elastyczne niż wersja standardowa węży metalowych. Oczywiście jest to spowodowane większą grubością ścianek (większa masa = wyższa odporność ciśnieniowa = większy promień gięcia).