Węże i przewody metalowe bardzo elastyczne wersja lekka

Węże metalowe
Lekkie bardzo elastyczne węże metalowe są wykonane w całości ze stali nierdzewnej. Przewody te produkuje się z elastycznego węża metalowego przez spawanie do niego wymaganej armatury według zlecenia.

Elastyczne węże metalowe w wersji lekkiej pracują w  zakresie temp. od ­ -200 °C do +600 °C.

Wąż metalowy o zwiększonej elastyczności wykonany w wersji lekkiej ma zmniejszoną grubością ścianki warstwy wewnętrznej i  to przekłada się na nominalne obniżone ciśnienia pracy takich węży. Stosowanie cienkich ścianek pozwala na uzyskanie większej elastyczności węży metalowych. Wersję o zmniejszonej grubości ścianek produkuje się najczęściej gdy wymagamy zwiększonej zdolność kompensacji i elastyczność przewodu metalowego.

Węże metalowe w wersji lekkiej mają niską odporność ciśnieniową ale ich atutem jest duża elastyczność. Najczęściej gdy użyjemy wersji standardowej oraz zastosujemy sprężyny na końcu węza możemy  uzyskać produkt o odpowiedniej konstrukcji i wytrzymałości mechanicznej. Produkcja węży metalowych odbywa się przy pomocy metody spawania TIG.

Ze względu na to, że nie jest to standardowe wykonanie węży, a konstrukcja jest dość drogim i relatywnie niskociśnieniowym zastosowaniem, zaleca się aby przed zamówieniem skonsultować się z działem technicznym Hosemann Polska.