Kompensator specjalny

Kompensator specjalny
Kompensatory specjalny są produkowane pod wymiar wg ścisłych wymagań klienta i w tym dziale mieszczą się wszystkie kompensatory nie wymienione w innych kategoriach. Kompensatory specjalne bardzo często wymagają użycia zaawansowanej technologii produkcji oraz specjalnej kombinacji i rodzaju materiałów użytych do wyprodukowania takiego kompensatora.

Ze względu na duże doświadczenie jesteśmy w stanie wyprodukować kompensator na bardzo nietypowe media przy zachowaniu najbardziej rygorystycznych założeń technicznych zgodnie z normami ISO przestrzegając międzynarodowych przepisów technicznych UDT.

W zakresie produktów spełniających kryterium „kompensator specjalny” prosimy o skierowanie zapytania do działu technicznego Hosemann Polska.

Inne typy kompensatorów:

Kompensator rurowy
Od lat zajmujemy się produkcją kompensatorów różnego typu. Jednym z nich są kompensatory rurowe, tzn. kompensatory, które montuje się na rurociągu. Mamy w tym zakresie spore doświadczenie, dla wielu firm wykonywaliśmy już kompensatory rurowe przeznaczone na rurociągi o różnych rozmiarach.

Kompensator cieplny, ciśnienia
Możemy wyprodukować kompensatory, które charakteryzują się wysoką zdolnością kompensacji przesunięcia w przypadku wzrostu lub spadku ciśnienia lub temperatury w układzie ciśnieniowym.

Kompensatory elastomerowe
W grupie kompensatorów elastomerowych mieszczą się przede wszystkim kompensatory gumowe (zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą). Tego typu kompensatory charakteryzują się przede wszystkim długą żywotnością. Kompensator elastomerowy w porównaniu do metalowego ma większą ilość cykli. Wadą tego typu kompensatora jest na pewno relatywni niska maksymalna temperatura pracy, która może sięgać do 120°C.